http://www.otrebusy.edu.pl

:: Z naszej Gazetki
Wiadomość dodana przez: Arek (2013-11-07 19:52:48)

La Vita e Bella…

Połączenie tak smutnych tematów, jak holocaust i antysemityzm, z sielankową komedią może udać się tylko wybranym. Jednym z nich, jest niepodważalnie Roberto Benigni, który wyreżyserował film  pod tytułem “Życie jest piękne”.
Dzieło opowiada niezwykłą i wzruszającą historię; historię losów jednej z żydowskich rodzin, mieszkającej we włoskim mieście Arezzo.Główną rolę, Guido, zagrał sam Roberto Benigni.
Film zaczyna się jak zwykła, przewrotna komedia. Lata 30-te, Włochy, beztroskie życie i dawka dość infantylnych żartów. Jednakże w trakcie seansu humoreska powoli zamienia się w dramat. Benigni robi coś nieprzeciętnego; w tę całą radość i utopię  wplata II wojnę światową - czas komór gazowych, obozów koncentracyjnych i nienawiści do Żydów.
Reżyser oryginalnie i niestandardowo ukazał nam oblicze okupacji. Ukazując dramat holocaustu, odważnie wyszedł poza znany schemat.

“Życie jest piękne” to naprawdę przepiękny i nowatorski film.  Wzruszający  do łez, ale w pewnych momentach również zabawny oraz bajkowy.
Film uświadamia nam, jakie wartości są naprawdę ważne w życiu, jak dzięki optymizmowi i pozytywnemu spojrzeniu na świat, można przetrwać i mimo wszystko nie poddać się. Z seansu możemy też wynieść lekcję o bezwarunkowej, nie znającej granic miłości rodzicielskiej.

Warto dodać, że produkcja została doceniona , na arenie międzynarodowej. Film został uhonorowany trzema Oscarami : za Najlepszy film nie anglojęzyczny, Najlepszą muzykę filmową i dla Najlepszego aktora pierwszo planowego.
adres tej wiadomości: http://www.otrebusy.edu.pl/news.php?id=954