http://www.otrebusy.edu.pl

:: Zbiórka książek
Wiadomość dodana przez: Staszek (2017-03-15 11:38:22)

Uwaga!

Książki zbieramy w bibliotece szkolnej do 24 marca 2017.

Oto treść listu przesłanego do naszej szkoły.Bradford 06.03.2017Szanowna Pani Dyrektor

Urszula WojciechowskaJesteśmy Polską Szkołą Sobotnią w Bradford im. św. Stanisława Kostki. Szkoła nasza powstała w 1948 roku, kilka miesięcy po osiedleniu się w Bradford byłych żołnierzy II Korpusu. W przyszłym roku obchodzić będziemy 70-lecie działalności szkoły.

Od wielu lat kształcimy polskie dzieci przebywające na obczyźnie ucząc ich języka polskiego, polskiej historii i geografii oraz krzewimy w nich postawy patriotyczne. Nasza szkoła jest miejscem,
w którym pielęgnuje się polską mowę, przekazujemy wiedzę o naszej Ojczyźnie. Kultywujemy polskie tradycje i zwyczaje oraz celebrujemy narodowe święta i czerpiemy radość z ich obchodów.
Od początku istnienia placówki, zarząd, dyrekcja oraz rodzice zaangażowani w życie szkoły, działali społecznie, kierując się dobrem wychowanków. Na przestrzeni lat, szkoła, przeszła wiele zmian, szczególnie w ostatnich latach, kiedy to liczba uczniów sięgnęła blisko dwustu. Obecnie kształcimy uczniów w wieku od 4 do 18 lat. Przygotowujemy do egzaminów GCSE oraz A-Level. Polska Szkoła Sobotnia w Bradford jest niekomercyjną i niedochodową placówką edukacyjną.

Naszym najnowszym pomysłem jest uruchomienie szkolnej biblioteki. Zwracamy się z prośbą o zbiórkę książek do Zespołu Szkół w Otrębusach, ul. Piaseckiego 2, a w szczególności do Pani Dyrektor Urszuli Wojciechowskiej. Za każdą pomoc będziemy niezwykle wdzięczni.

 

 

Z wyrazami szacunku,


Dorota Staroń
Dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej w Bradford
adres tej wiadomości: http://www.otrebusy.edu.pl/news.php?id=1866