http://www.otrebusy.edu.pl

:: Listy dla Ziemi
Wiadomość dodana przez: Arek (2016-05-10 09:05:17)

"Nie mogę oczywiście powiedzieć,
czy będzie lepiej,
mogę tylko powiedzieć,
że jeżeli ma być lepiej,
to coś musi się zmienić" – G. H. Lichtenberg

Te słowa mogłyby stać się hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemii” organizowanej przez Fundację Arka, która pięknie wpisuje się w obchody Dnia Ziemii. W tym roku...

W tym roku po raz kolejny wzięli w niej udział uczniowie Zespołu Szkół w Otrębusach. W formie osobistego listu – pisanego lub rysowanego zwrócili się do najbliższych: rodziców, dziadków, sąsiadów z prośbą, by Ci spróbowali zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i zaczęli mądrze proekologicznie żyć. Młodzi ludzie wyjaśniali, jak można zmienić swoje przyzwyczajenia, aby chronić środowisko i własne zdrowie.
Akcję poprzedziły lekcje tematyczne, prelekcje multimedialne i pogadanki, odbyło się również spotkanie z miejscowym  włodarzem – sołtysem naszej miejscowości – panem Adamem Fedorowiczem, który objął patronat nad naszą  tegoroczną akcją „Listów dla Ziemii”.
Wychodząc z założenia, że idea działań ekologicznych łączy wiele osób – młodzi ludzie szczerze i spontanicznie przekonani do zmian, zwłaszcza tych, dzięki którym można ocalić życie zwierząt i zachować piękno krajobrazu naszej okolicy, zachęcali do mądrego i proekologicznego postępowania, pełnego co prawda wyrzeczeń i ograniczeń, ale i wartości.

MW


adres tej wiadomości: http://www.otrebusy.edu.pl/news.php?id=1613