http://www.otrebusy.edu.pl

:: Nasze uczennice-finalistki na gali kończącej mazowiecki konkurs recytatorski
Wiadomość dodana przez: Arek (2015-05-15 22:40:07)

14 maja odbyło się uroczyste zakończenie konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej "Witaj, majowa jutrzenko", zorganizowanego po raz 12 przez Katolicki Zespół Szkół im. P.Skargi w Warszawie. W tegorocznej edycji wzięło udział 150 szkół z Warszawy i okolic. Z grupy naszych uczniów trzy osoby dostały się do finału i zostały nagrodzone na uroczystej gali, która miała miejsce z Galerii Porczyńskich. Są to uczennice szkoły podstawowej - Łucja Karasińska z klasy 2a, Wiktoria Kołodziej z klasy 3 a i gimnazjalistka z klasy 2a - Maria Tkaczyk. 

Podczas uroczystego zakończenia konkursu wysłuchaliśmy laureatów trzech pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach oraz występu zespołu muzycznego ze szkoły P. Skargi. Organizatorzy podkreślili wysoki poziom recytacji i nagrodzili wszystkich finalistów książkami poświęconymi żołnierzom  wyklętym.
Z przyjemnością słuchaliśmy laureatów, recytujących piękne i wzruszające wiersze. Na nastrój uroczysty koncertu miało niewątpliwie wpływ otoczenie - galeria pięknych portretów oraz wystawa pejzaży.

MWadres tej wiadomości: http://www.otrebusy.edu.pl/news.php?id=1359