http://www.otrebusy.edu.pl

:: Nietypowy dzień w szkole!
Wiadomość dodana przez: Arek (2015-05-09 19:32:16)

Dzień Świadomości Dysleksji!
4 maja 2015 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji organizowano wcześniej konkursRysunkowa Ortografia” dla dzieci młodszych z klas I-III oraz konkurs pisemno-plastyczny tylko dla dzieci z dysleksją lub uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej pod hasłem „Dysleksja- wyspą trudności na oceanie możliwości”. Dzieci wykazały się zaangażowaniem i talentami plastycznymi. 

Wystawę prac można było podziwiać w korytarzach szkoły, zaś rozstrzygnięcie konkursów miało miejsce 4 maja podczas zorganizowanego Turnieju Łamigłówek Ortograficznych, do którego zaproszeni byli wszyscy uczniowie z dysleksją.

Uczestnicy świetnie się bawili przy „biegającym dyktandzie”, pobudzali wyobraźnię oraz logiczne myślenie, tworząc „zabawne historyjki” przy wykorzystaniu wylosowanych obrazków lub wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Wiele emocji dostarczyły także „wyrazowe potyczki” oraz gra w skojarzenia. Wszystkie konkurencje przebiegały w przyjemnej atmosferze, humory dopisywały, a każdy uczestnik wyszedł tego Dnia ze słodką, pozytywną sentencją, którą obiecał się kierować w życiu.

Podczas Dnia Świadomości Dysleksji dzieciom młodszym z klas I-III biorącym udział w konkursie „Rysunkowa Ortografia” rozdano nagrody, a dodatkowym ich przywilejem było uczestniczenie w Turnieju Gry Memory. Rozgrywki przebiegały uczciwie i z uśmiechem na twarzy, w zgodzie wyłoniono zwycięzców, mistrzów gry Memory.

Konkursy dla dyslektyków  spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników zabawy. Było wesoło i przyjemnie. Nareszcie młodzi ludzie „ z trudnościami” uwierzyli w siebie. Uwierzyli, że z dysleksją można z sukcesem walczyć .

Tego Dnia również  przygotowane zostały specjalnie dla rodziców warsztaty. Celem spotkania było popularyzowanie wiedzy oraz wzrost świadomości na temat dysleksji.
Rodzice chętnie angażowali się w proponowane ćwiczenia. Sami mogli przekonać się, z jakimi trudnościami borykają się ich dzieci. Warsztatom towarzyszyła miła i swobodna atmosfera.

Dzień Świadomości Dysleksji obchodzony był w szkole po raz pierwszy. Zorganizowano go po to, by wyróżnić dzieci z dysleksją, zaangażować ich w życie szkoły, ale także dać im szansę na osiągnięcie sukcesu.
Wszystkim uczestnikom Dnia Świadomości Dysleksji - uczniom i rodzicom dziękujemy za aktywny, pełen emocji udział

I zapraszamy już za rok!

Organizatorzy:
A. Grudzień
J. Wasak


adres tej wiadomości: http://www.otrebusy.edu.pl/news.php?id=1357