POszkolne Informacje 30.05.19 „Zakładki”

Witajcie!

Dzisiaj lekcje rozpoczęliśmy plastyką. Na tej lekcji wycinaliśmy serwetki. Potem będziemy robić zakładki dla klas 8 i III gimnazjum na zakończenie roku techniką decoupage. Na j. polskim zakończyliśmy omawianie lektury. Na angielskim Pani oddała nam wczoraj napisane sprawdziany i mówiła nam co musimy zrobić, żeby mieć lepszą ocenę. Na geografii zaczęliśmy nowy dział o rolnictwie.

Pamiętajcie, że jutro sprawdzian z geografii. Do zobaczenia jutro w szkole!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 21.05.19 „Miła odpowiedź”

Hej Hej!

Dzisiaj na niemieckim Pani oddała kartkówki z czasu. Oceny były w większości pozytywne. Kilka miesięcy temu wysyłaliśmy paczki z żywnością. Na angielskim Antek przeczytał pocztówkę. Była to odpowiedź dla naszej klasy za pomoc p. Jerzemu Filikowskiemu. Nie często zdarza się, żeby byli działacze wojenni odpowiadali, więc czujemy się wyróżnieni i bardzo nam było miło.

Pocztówkę możecie obejrzeć poniżej tutaj poniżej:

UWAGA OGŁOSZENIE!

W ten piątek (24 czerwca) w naszej szkole odbędzie się sesja ekologiczna. Zachęcamy do ubrania się w kolor zielony lub posiadanie zielonych elementów ubioru. Osoby, które będą miały na sobie ubranie w tym kolorze będą zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek oraz pytania na ocenę.

To tyle na dzisiaj!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 25.04.19 „Zawieszenie strajku”

Witajcie!

Jak wiecie w ostatnim czasie w Polsce odbywa się akcja strajkowa. W naszej szkole część nauczycieli strajkuje, a część nie. Niestrajkująca część nauczycieli z p. dyrektor ułożyła nowy plan. Każda z klas od środy miała 3 lub 4 lekcje.

Sytuacja się jednak zmieniła dzisiaj w okolicach godziny 13:10. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego – Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie strajku z powodu obojętności rządu do całej sytuacji. Jeśli obie strony się nie dogadają strajk zostanie odwieszony we wrześniu.

To może zostawmy politykę. Co dziś się wydarzyło w szkole? Mieliśmy od 9:40 trzy lekcje: polski, matematykę i niemiecki. Na polskim pani pracująca w bibliotece mówiła nam, jak wyglądać powinna prawidłowa recenzja książki. Na matematyce kontynuowaliśmy przekształcanie wzorów, a na niemieckim p. Ćwiek wprowadziła nam godziny w języku niemieckim. Jutro mamy w planie: fizykę, j. polski i matematykę. Tym razem na 8:00.

Od najbliższego poniedziałku wszystko wraca do normy i do szkoły przychodzimy według obowiązującego od początku roku planu.

Do zobaczenia jutro w szkole! Pozdrawiamy p. Arletę i dziękujemy za miłe słowa do nas (przekazał Antek)

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Infomacje 26.03.19

Cześć!

Dzisiaj na matematyce odbyła się kartkówka z rozwiązywania zadań z treścią. Na religii oglądaliśmy zdjęcia księdza, kiedy przebywał w Izraelu. Na historii też była kartkówka, tyle że niezapowiedziana. Była ona z „rozrywek” w okresie międzywojennym.

To tyle w dzisiejszym wpisie! Dziś taki krótki, bo nie za wiele się dzisiaj działo.

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 21.03.19

Witam Was bardzo serdecznie! Dzisiaj się wiele działo! W szkole odbył się „Dzień Wiosny”. Przez pierwsze dwie lekcje uczniowie mogli prowadzić lekcje. Pojawiły się zawody w piłkę nożną, gry logiczne, zajęcia artystyczne i kino. W zawodach nasza klasa zajęła II miejsce. Brawo! Reszta klasy była na kinie lub na zajęciach artystycznych. O 12:55 wróciliśmy na lekcje. Tak się składa, że dzisiaj jest dzień wagarowicza. Z naszej szkoły dużo osób obchodziło ten dzień. Na przykład z klasy 8b nikogo nie było.

Pamiętajcie, że od 1 do 3 kwietnia będą rekolekcje. Po pierwszych trzech godzinach lekcyjnych idziemy do kościoła. W poniedziałek idziemy z panią od muzyki, we wtorek z panią Arletą, a trzeciego dnia z p. Watemborską. Po rekolekcjach idziemy do domu, a osoby które nie idą do kościoła muszą dać zwolnienie do p. Arlety.

To tyle w dzisiejszych POszkolnych Informacjach!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 05.03.19 „Urodziny”

Witajcie po długiej przerwie, która spowodowana była przyczynami technicznymi. Niestety został zmieniony adres tej strony, ale już jest wszystko dobrze.

Nasza wychowawczyni, p. Arleta ma dzisiaj urodziny! Wszystkiego najlepszego!

Zachorowała p. Aleksandra Budzińska (najprawdopodobniej do końca tygodnie pani nie będzie), dlatego dzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia od drugiej godziny lekcyjnej. Na niemieckim pani oddała nam sprawdziany, które pisaliśmy w środę 20 lutego. Na j. angielskim złożyliśmy pani życzenia i… zaczęliśmy pisać sprawdzian.

To tyle w dzisiejszym wpisie! Do zobaczenia jutro!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 10.01.19 „Stresująca recytacja”

Witajcie!

Dzisiaj lekcje zaczęliśmy plastyką, na której robiliśmy kubistyczną pracę pastelami. Mieliśmy dzisiaj podwójną lekcję polskiego. Na pierwszym polskim recytowaliśmy Tren VIII w kolejności losowej. Myślę, że każdy trochę się stresował, ale prawie wszyscy dostali pozytywne oceny. Na drugiej lekcji polskiego ostatnie osoby kończyły recytację i później przerabialiśmy utwór Leśmiana „Szewczyk”. Na geografii nadal nie było pani Firlej, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Mieliśmy zastępstwo z panią od techniki i oglądaliśmy film. Na religii też oglądaliśmy film o współczesnych problemach ludzi. Będziemy kontynuować film na najbliższych lekcjach i potem trzeba będzie wybrać jedną z dwunastu możliwych i opisać ją.

Pamiętajcie, że jutro odbędzie się sprawdzian z matematyki oraz kartkówka z chemii. 

To tyle w dzisiejszych POszkolnych Informacjach!

Maciej Nadstawny

Tatry – Pieniny – program wycieczki

I dzień
– wyjazd ok. godziny 6.00.
– zwiedzanie Zakopanego: stary kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Krupówki
– wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę, zjazd wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu
– obiadokolacja
– wieczorne spotkanie z muzyką góralską, prezentacja instrumentów, wspólny śpiew i zabawa

Giewont

II dzień
– śniadanie
– wizyta na zamku szlachty węgierskiej w Niedzicy – opowieść o zaginionym skarbie Inków
– spacer na zaporę na Dunajcu
– spływ tratwami malowniczym przełomem Dunajca ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy
– zwiedzanie drewnianego kościółka w Dębnie
– obiadokolacja

Trzy korony

III dzień
– śniadanie
– zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce
– konkurs z nagrodami
– powrót ok. godziny 21.00.

W podziemiach kopalni

21.12.2018 POszkolne Informacje,, Wigilia Klasowa”

21.12.2018 POszkolne Informacje,, Wigilia Klasowa”

Witajcie! Dzisiaj był ostatni dzień szkoły przed wigilią i nowym rokiem. Z tej okazji na 5 lekcji odbyła się nasza klasowa wigilia, z której zdjęcia będzie można już wkrótce obejrzeć. Po przełamaniu się opłatkiem zjedliśmy pyszne ciasta, za które bardzo dziękujemy tym, którzy je przynieśli. Życzę wszystkim weołych świąt!

Tomek Winiarski