POszkolne Informacje 17.01.20 „Ważne informacje”

Witajcie!

W tym tygodniu nie działo się nic szczególnego. Mieliśmy parę kartkówkę i sprawdzian. W ostatnią niedzielę odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze, także z naszej klasy od samego rana chodzili z puszkami i słynnymi serduszkami WOŚPu.

UWAGA WAŻNA INFORMACJA!

Od 1 lutego w WKD, podrożeją bilety jednorazowe i okresowe. Na przykład za bilet pierwszej strefy, z 37% ulgą płaciliśmy 2,30zł. Od nowego miesiąca za taki bilet zapłacimy 4,10zł. Więcej informacji na stronie www.wkd.com.pl

I to tyle na dziś

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 13.12.19 „trzynastego w piątek”

Hej!

Dzisiaj mamy piątek – 13 grudnia. Ale dzisiaj nie było aż tak źle.

W tym tygodniu mieliśmy wycieczkę (czwartek) do Podkowy Leśnej na cykl filmów w domu kultury. Film opowiadał o trójce nastolatków, którzy z pewnych przyczyn uciekli z domów i nie chcieli do nich wrócić, a ich rodzice rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Film, jak zwykle zakończył się dobrze.

Dzisiaj jest rocznica ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. 13 grudnia 1981 roku Wojciech Jaruzelski ogłosił stan wojenny. Z tej okazji na lekcji informatyki przyszła grupa panów przebranych za funkcjonariuszy milicji, przypominając nam ten dzień.

To tyle na dzisiaj. Do zobaczenia za tydzień.

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 06.12.19 „Egzaminy i Mikołajki”

Cześć!

W tym tygodniu od wtorku mieliśmy egzaminy. We wtorek polski, w środę matematyka, a w czwartek – j. angielski.

Dzisiaj są mikołajki. Na lekcji wychowawczej ozdobiliśmy choinkę i wręczyliśmy sobie prezenty. Pochwalcie się w komentarzach co dostaliście.

Od poniedziałku 9.12 w naszej szkole rusza akcja „Góra Grosza”. Będzie można przekazać darowiznę, przeznaczoną na domy dziecka. Samorząd Szkolny zachęca do wzięcia udziału. Pamiętajcie, liczy się gest 😉

To tyle na dziś, do zobaczenia za tydzień!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 22.11.19

Witajcie!

W tym tygodniu mieliśmy wycieczkę do kina. Byliśmy w domu kultury w Podkowie na filmie „Żałuję!” z klasą 7c. W piątek nasza wychowawczyni powiedziała nam najważniejsze informacje dotyczące egzaminu próbnego. Kiedy i o której godzinie się odbędzie oraz zasady zachowania na nim.

Pamiętajcie, że w poniedziałek 25.11 będzie sprawdzian z chemii, we wtorek sprawdzian z EDB, w środę kartkówka z historii, a w czwartek sprawdzian z angielskiego.

Maciej Nadstawny

POszkolne Informacje 25.10.19 „Halloween”

Cześć!

W tym tygodniu pisaliśmy sprawdzian z matematyki i kilka kartkówek. W następnym tygodniu w czwartek będzie Halloween. Napiszcie czy obchodzicie to święto w komentarzach. Z okazji Halloween’u w naszej szkole osoby które będą miały jakiś element tego święta będą zwolnione z pisania niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych.

W następnym tygodniu będziemy pisać sprawdzian z chemii i z geografii.

To tyle na dzisiaj!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 30.05.19 „Zakładki”

Witajcie!

Dzisiaj lekcje rozpoczęliśmy plastyką. Na tej lekcji wycinaliśmy serwetki. Potem będziemy robić zakładki dla klas 8 i III gimnazjum na zakończenie roku techniką decoupage. Na j. polskim zakończyliśmy omawianie lektury. Na angielskim Pani oddała nam wczoraj napisane sprawdziany i mówiła nam co musimy zrobić, żeby mieć lepszą ocenę. Na geografii zaczęliśmy nowy dział o rolnictwie.

Pamiętajcie, że jutro sprawdzian z geografii. Do zobaczenia jutro w szkole!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 21.05.19 „Miła odpowiedź”

Hej Hej!

Dzisiaj na niemieckim Pani oddała kartkówki z czasu. Oceny były w większości pozytywne. Kilka miesięcy temu wysyłaliśmy paczki z żywnością. Na angielskim Antek przeczytał pocztówkę. Była to odpowiedź dla naszej klasy za pomoc p. Jerzemu Filikowskiemu. Nie często zdarza się, żeby byli działacze wojenni odpowiadali, więc czujemy się wyróżnieni i bardzo nam było miło.

Pocztówkę możecie obejrzeć poniżej tutaj poniżej:

UWAGA OGŁOSZENIE!

W ten piątek (24 czerwca) w naszej szkole odbędzie się sesja ekologiczna. Zachęcamy do ubrania się w kolor zielony lub posiadanie zielonych elementów ubioru. Osoby, które będą miały na sobie ubranie w tym kolorze będą zwolnione z niezapowiedzianych kartkówek oraz pytania na ocenę.

To tyle na dzisiaj!

Maciej Nadstawny 🙂

POszkolne Informacje 25.04.19 „Zawieszenie strajku”

Witajcie!

Jak wiecie w ostatnim czasie w Polsce odbywa się akcja strajkowa. W naszej szkole część nauczycieli strajkuje, a część nie. Niestrajkująca część nauczycieli z p. dyrektor ułożyła nowy plan. Każda z klas od środy miała 3 lub 4 lekcje.

Sytuacja się jednak zmieniła dzisiaj w okolicach godziny 13:10. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego – Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie strajku z powodu obojętności rządu do całej sytuacji. Jeśli obie strony się nie dogadają strajk zostanie odwieszony we wrześniu.

To może zostawmy politykę. Co dziś się wydarzyło w szkole? Mieliśmy od 9:40 trzy lekcje: polski, matematykę i niemiecki. Na polskim pani pracująca w bibliotece mówiła nam, jak wyglądać powinna prawidłowa recenzja książki. Na matematyce kontynuowaliśmy przekształcanie wzorów, a na niemieckim p. Ćwiek wprowadziła nam godziny w języku niemieckim. Jutro mamy w planie: fizykę, j. polski i matematykę. Tym razem na 8:00.

Od najbliższego poniedziałku wszystko wraca do normy i do szkoły przychodzimy według obowiązującego od początku roku planu.

Do zobaczenia jutro w szkole! Pozdrawiamy p. Arletę i dziękujemy za miłe słowa do nas (przekazał Antek)

Maciej Nadstawny 🙂