download
rekomenduj nas
kontakt

Artykuły > sport w szkole > Piłka Nożna Halowa

W dn. 10.11.07 r. odbyły się Mistrzostwa Gmin Zachodniego Mazowsza chłopców szkół gimnazjalnych w piłce nożnej halowej. Zawody rozegrane zostały w Zespole Szkół Publicznych w Zaborowie.
W zawodach tych wystąpiły zespoły z: Otrębus, Błonia, Podkowy Leśnej, Leszna, Zaborowa I, Milanówka, Michałowic, Zaborów II. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze każdy z każdym a dwa najlepsze zespoły uzyskały awans do półfinałów. W grupie A wylosowane zostały zespoły z Błonia, Podkowy Łeśnej, Leszna, Zaborowa I, w grupie B wystąpiły zespoły z Michałowic, Milanówka, Zaborowa II, Otrębus.
Pierwszy mecz tego dnia nasz zespól rozegrał z rówieśnikami z Milanówka. Po nie udanym początku pierwszej połowy i błędach naszego zespołu przegrywaliśmy 0:2. Dopiero po opadnięciu emocji meczowych i uspokojeniu nerwów w końcówce tej połowy udało nam się strzelić bramkę kontaktową na 1:2. Strzelcem bramki był Adrian Socha. Po zmianie stron gra była wyrównana i oba zespoły miały sytuacje pod bramką przeciwnika, których nie potrafiły zamienić na bramkę. Dzięki dobrym interwencją Michała Pioruna zespół z Milanówka nie zdobył już żadnej bramki. Dopiero w końcówce meczu udało nam się doprowadzić do remisu a szczęśliwym strzelcem bramki dającej nam remis okazał się Patryk Jarnutowski a mecz zakończył się remisem 2:2.
W drugim meczu naszym przeciwnikiem był zespół z Zaborowa II. Był to mecz nie wykorzystanych okazji bramkowych stworzonych przez nasz zespół podczas gry. I dopiero po indywidualnej akcji Adriana Sochy, która zakończyła się zdobyciem bramki odnieśliśmy skromne zwycięstwo 1:0.
Wyniki w grupie tak się ułożyły iż w trzeci meczu, który mieliśmy rozegrać z zespołem z Michałowic decydował o wyjściu z grupy. Oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Żaden z zespołów nie mógł uzyskać przewagi, a dobrze interwenjujący bramkarze zapobiegali utracie bramek. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 0:0. Wynik ten dawał nam awans do gier półfinałowych. Druga połowa zaczeła się od zaskakującego strzału ze środka boiska, który został zamieniony na bramkę dla zespołu z Michałowic. A zespół ten objął prowadzenie w meczu 1:0, który dawał im awans do dalszych gier. Nie załamało to jednak naszego zespołu , który dążył do zdobycia wyrównującej bramki. Sytułacje jakie sobie wypracował nie potrafił jednak zamienić na bramkę. Dopiero po składnej akcji całego zespołu na bramkę dającą nam remis zamienił Adrian Socha. I na minutę przed końcem meczu uzyskaliśmy remis dający nam awans do dalszych gier. Po dobrych interwencjach naszego bramkarza w końcówce meczu i dobrej grze w obronie wywalczyliśmy remis 1:1. I tak po po meczach grupowych I m. zajął Milanówek, II m. Otrębusy, III m. Michałowice, IV m. Zaborów II. W grupie A I m. Błonie, II m. Zaborów I, III m. Podkowa Leśna, IV m. Leszno. Mecze półfinałowe rozgrywane były na krzyż. I tak w pierwszym półfinale spotkały się zespoły z Błonia i Otrębus. Początek meczu to wyrównana walka o każda piłkę, a dober interwencjie naszego bramkarza uchroniły nas przed utratą bramki. Nasz bramkarz nie tylko dobrze bronił ale i zaliczył asyste przy pierwszej bramce, którą głową zdobył Adrian Socha. W końcówce pierwszej połowy po błedach w obronie straciliśmy bramkę dająca remis 1:1. Druga połowa meczu to wyrównana walka o każdą piłkę dającą zwycięstwo. Po dobrej grze całego zespołu bramkę znów zdobył Adria Socha a my wygraliśmy cały mecz 2:1. Drugi mecz półfinałowy rozegrały zespoły z Zaborowa I i Milanówka, który zakończył się remisem 0:0. A rzuty karne decydowały o awansie do finału. W rozgrywce tej lepszym zespołem okazał się zespół z Milanówka, który wygrał 2:1. W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Zaborowa I i Błonia . Mecz zakońmczył się zwycięstwem Zaborowa I 2:0. W meczu finałowym spotkały się zespoły z Otrębus i Milanówka. Obie drużyny przystąpiły do tego meczu z wolą rewanżu za mecz w grupie, który zakończył się remisem. Widoczne to było w pierwszych akcjach obu zespołów oraz zdobyczach bramkowych gdyż po upływie połowy czasu gry wynik meczu był bez bramkowy. W miarę upływu czasu walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre. W tym okresie gry nie znaczną przewagę uzyskał zespół z Otrębus ale gracze nasi nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji na strzelenie bramki i na przerwę schodzili remisując 0:0. Druga połowa meczu to walka o każdą piłkę i zdobycz bramkowa. Jednak obaj bramkarze w tym okresie gry spisywali się bez zarzutów broniąc każdą piłkę, która zmierzała do bramki. Kolejne minuty to nie wykorzystane okazje podbramkowe przez obie drużyny dającą zwycięstwom w meczu, a cały mecz zakończył się remisem. O zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne.
Rzuty karne przyniosły wiele emocji dla kibiców oglądających zawody jak i dla samych zawodników. Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzeli Ignacy Turowski, jako drugi strzelał zawodnik z Milanówka, który trafił w słupek i po pierwszej kolejce prowadziliśmy 1:0. Jako drugi karnego w naszym zespole strzelał Adrian Socha, który imponował skutecznościa w całym turnieju ale jego strzał obronił bramkarz z Milanówka co skrzętnie wykorzystał zawodnik z Milanówka doprowadzając do remisu, choć Michał Piorun był bliski obronienia strzału przeciwnika. Druga kolejka zakończyła sie remisem 1:1. Jako trzeci i zarazem ostatni w naszym zespole strzelał Łukasz Adamczyk, zamieniając karnego na bramkę. Jako ostatni strzelał zawodnik z Milanówka, który musiał strzelić karnego aby doprowadzić do remisu i przedłużyć szanse swojego zespołu na zwycięstwo w turnieju. Jednak Michał Piorun niedał się zaskoczyć i obronił rzut karny dając nam zwycięstwo w rzutach karnych 2:1 i Mistrzostwo Gmin Zachodniego Mazowsza w Piłce Nożnej Halowej. Natomiast Adrian Socha został najlepszym strzelcem turnieju z pięcioma bramkami na koncie.