Artykuły > sport w szkole > Mistrzostwo Gminy Brwinów

W dn. 09.10.07 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Brwinów piłkę nożną dziewcząt
i chłopców szkół gimnazjalnych. Zawody rozegrane zostały w gimnazjum nr. 2 w Brwinowie.
W zawodach tych wystąpiły zespoły z: Gimnazjum w Otrębusach, Gimnazjum nr.2 z Brwinowa i Gimnazjum nr 1 z Brwinowa. Nie dopisało Gimnzjum z Żółwina. Reprezentacja dziewczyn wystąpiła w składzie:
Żak Patrycja,Książek Karolina,Godzisz Marta,Bajarska Karolina,Chmielewska Karolina,Piorun Anna,Turowska Marysia,Targońska Justyna
Pierwszy mecz tego dnia nasze dziewczyny rozegrały z Gimnazjum nr. 1 z Brwinowa.
Był to mecz nie wykorzystanych okazji bramkowych stworzonych przez nasz zespół podczas gry. I dopiero po indywidualnej akcji Marysi Turowskiej, która zakończyła się zdobyciem bramki odnieśliśmy zwycięstwo 1: 0.
Drugi mecz dziewczyny rozegrały z Gimnazjum nr. 2 z Brwinowa. Mecz ten decydował
o Mistrzostwie Gminy Brwinów w piłce nożnej a zarazem zwycięzca meczu uzyskiwał awans do zawodów powiatowych, które odbędą się w Nadarzynie dn 12.10.2007 r.. Obie drużyny przystąpiły do tego meczu trochę z tremowane a dodatkowo grę utrudniała mokra nawierzchnia boiska. Widoczne to było w pierwszych akcjach obu zespołów oraz zdobyczach bramkowych gdyż po upływie połowy czasu gry wynik meczu był bez bramkowy. W miarę upływu czasu walka o zwycięstwo rozgorzała na dobre. W tym okresie gry nie znaczną przewagę uzyskał zespół z Otrębus ale zawodniczki nasze nie potrafiły wykorzystać dogodnych sytuacji na strzelenie bramki i na przerwę schodził remisując 0:0. Druga połowa meczu to walka o każdą piłkę i zdobycz bramkowa. Jednak obaj bramkarze w tym okresie gry spisywali się bez zarzutów broniąc każdą piłkę, która zmierzała do bramki. Kolejne minuty to nie wykorzystane okazje podbramkowe przez drużyny. Końcowe minuty meczu to nie wielka przewaga zespołu z Otrębus, który po dobrej grze w obronie i kilku odbiorach piłki i rozegraniu składnych akcji na bramkę przeciwnika nie potrafił zamienić na bramkę dającą zwycięstwom w meczu, a cały mecz zakończył się remisem. A o zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne, gdyż w poprzednim meczu Gimnazjum nr 2 wygrało 1:0 z Gimnazjum nr 1. Rzuty karne zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu 2:1.

Rzuty karne przyniosły wiele emocji dla kibiców oglądających zawody jak i dla samych zawodniczek gdyż trwały one aż trzy kolejki. Pierwszą bramkę z rzutu karnego strzeliły zawodniczki
z Brwinowa, do remisu doprowadziła Karolina Bajarska zdobywając bramkę, kolejne strzały natomiast broniły bramkarki obydwu zespołów. Po zakończeniu karnych przez zawodniczki wyznaczone, kolejne karne były strzelane przez dziewczyny do pierwszego nie strzelonego karnego i tu zabawa trwała aż trzy kolejki gdyż obie bramkarki broniły wszystkie strzelane karne. I dopiero pod koniec trzeciej kolejki Justyna Targońska znów obroniła karnego, a Patrycja Żak strzeliła zwycięską bramkę.
Dzięki temu zwycięstwu zdobyliśmy Mistrzostwo Gminy Brwinów w piłce nożnej dziewczyn oraz awansowaliśmy do Mistrzostw Powiatu.
W turnieju chłopców pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum nr. 1 z Brwinowa. Mecz ten był zacięty i do ostatnich minut utrzymywał się wynik bez bramkowy. Dopiero w ostatniej minucie po błędzie naszej obrony zawodnicy z Brwinowa strzelili nam bramkę dającą im zwycięstwo. W drugim meczu naszym przeciwnikiem był zespół Gimnazjum nr 2 z Brwinowa, nasz zespół bez wiary w końcowy sukces i zaangażowania w grze oddał ten mecz bez walki przegrywając wysoko 0:6 ostatecznie w całym turnieju zajęliśmy trzecie miejsce.
Reprezentacja chłopców wystąpiła w składzie: