---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Menu główne

Strona główna


Informacje
Kalendarium
Sport w szkole
Nauczyciele
Pedagog i psycholog
Pielęgniarka szkolna
Sekretariat
Kontakt
Galeria
Nowa galeria
Gmina Brwinów
Nasza Parafia
Powiadomienie!
Informacje

Aktualny jadłospis

Podziękowanie dla chóru
Sprawdzian/egzamin       gimnazjalny
Statut
Szkolne programy
Podstawa programowa
Wymagania edukacyjne
Wykaz podręczników
Biblioteka szkolna
Widok z satelity

Wszystkich Państwa prosimy o przekazanie 1% podatku na: Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Zespołu Szkół w Otrębusach „Nasze Dzieci” KRS: 0000382471 Będziemy wdzięczni również za przekazanie darowizny. Nr konta: 66 1050 1012 1000 0090 3007 1535
Dla ucznia
Dzwonki w szkole
Terminarz konkursów przedmiotowych
Zajęcia dodatkowe
Nasza Gazetka
Samorząd uczniowski
Mały Samorząd
Pytania na 6
Word - podanie
Word dla klas 1
Powtórka dla klas 2
Strony uczniów
UKS Otrębusy
Aktualności
Galeria UKS
Treningi
Sponsorzy
Rada rodziców
Z naszych spotkań
Terminy zebrań
Skład
REGULAMIN
Ubezpieczenie
nr konta
Powiadomienie!
My w Europie

Excel
ALS Hannover
PNWM
Inne
forum
działy artykułów
działy newsów
download
rekomenduj nas
kontaktArtykuły > Rada rodziców > Notatka z zebrania Rady Rodziców w dniu 26.03.2015
Notatka z zebrania Rady Rodziców w dniu 26.03.2015

Na zebraniu p. Dyrektor przedstawiła sytuację jaka będzie po otwarciu nowego budynku gimnazjum dotyczącą uczniów szkoły podstawowej (klas młodszych i starszych), oraz gimnazjum: W roku szkolnym 2015/2016 będzie siedem oddziałów gimnazjum.

W nowej szkole zostanie otwarta świetlica dla gimnazjum, duża biblioteka (multimedialna) oraz nowa stołówka przeznaczona dla uczniów obydwu szkół. Uczniowie klas IV- VI będą mogli swobodnie przechodzić na stołówkę natomiast uczniowie klas 0-III wyłącznie pod opieką nauczycieli. Do biblioteki dzieci będą chodzić pod opieką nauczycieli. Planowane jest zatrudnienie osób wspomagających pracę nauczycieli.

Jedna z sal gimnazjalnych zostanie przeznaczona na sale dydaktyczną dla szkoły podstawowej. Budynek gimnazjum będzie budynkiem zamkniętym z pełnym monitoringiem i osobą kontrolującą wejścia i wyjścia.

W budynku szkoły podstawowej przewidziany jest remont :
- biblioteki (przeznaczona na drugą świetlicę dla klas I - IV)
- sali plastycznej ( druga sala dla oddziału przedszkolnego )
- sali matematyczno – fizycznej
- łazienek ( wyłącznie do dyspozycji młodszych klas)
Remont stołówki ( docelowo sala rekreacyjna) i podłączenie budynku szkoły podstawowej do pełnego monitoringu jest zależny od sytuacji finansowej.
W świetlicy zostanie zorganizowany kącik czytelniczy dla dzieci, zostanie też zatrudniona osoba do pracy w bibliotece, która będzie się opiekować młodszymi klasami.

Lekcje w roku szkolnym 2015/2016 będą się rozpoczynały o godz. 8.00. Przerwy zostaną wydłużone do 15 min. Zostaną wprowadzone dwie, długie przerwy śniadaniowe (dla dzieci starszych i młodszych).
W obydwu szkołach zostaną otwarte sklepiki szkolne.

Szafki z których obecnie korzystają uczniowie gimnazjum zostaną przekazane uczniom klas IV-VI. Do dyspozycji zostanie oddany parking, znajdujący się z tyłu Gimnazjum.

Na prośbę rodziców w Radzie powstanie grupa, która przygotuje informacje o tym jakie warunki powinna spełniać firma przygotowująca posiłki w szkolnej stołówce. Celem jest wyeliminowanie tzw. chemii z jadłospisu dzieci.

Rodzice zwrócili się z prośbą o zorganizowanie w szkole festynu rodzinnego przy udziale wszystkich klas.

Do Działu Promocji w Gminie Brwinów będą przekazywane informacje o ciekawych wydarzeniach i osiągnięciach w naszej szkole.

Pani Dyrektor poinformowała rodziców, że zaległości wynikające z przedłużającej się nieobecności nauczycieli są nadrabiane w kolejnych semestrach.

Pani Dyrektor na kolejną prośbę rodziców jeszcze raz zwróci się do nauczycieli w sprawie dostępności do sprawdzianów. Ze strony rodziców pojawiła się propozycja, aby poprawy sprawdzianów były wpisywane do zeszytów lekcyjnych.

Pani Dyrektor zwróciła się do rodziców o przemyślenie sprawy zamknięcia szkoły podstawowej i wprowadzenia monitoringu wejść i wyjść ( np. plastikowe karty dostępu).

Kolejne zabranie Rady Rodziców odbędzie się 14 maja 2015.

|
© 2005 Zespół Szkół w Otrębusach. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.006 |