Artykuły > UKS Otrębusy > Mistrzostwa Warszawy w LA

W biegu na 1000 m Daniel Siudym zajął III miejsce z wynikiem 2:56:80, dobrze też spisał się Michał Abyszkin zajmując VI m. z wynikiem 3:00: 48. Obaj poprawili swoje rekordy życiowe

Najmłodszym zawodniczką naszej ekipy Dominice Falkowskiej i Zuzannie Fijak przyszło rywalizować o rok i dwa lata starszymi koleżankami w skoku w dal i biegu na 100 m.. Mimo pierwszej tremy startowej Dominika poprawiła swój rekord życiowy skacząc w dal z belki 4.03 m. zajmując 23 miejsce na 48 startujących zawodniczek. Natomiast Zuzia Fijak wystartowała w skoku w dal i biegu na 100 m. W skoku w dal Zuzia zakwalifikowała się do ścisłego Finału, w którym zajęła VI m. z wynikiem 4.70 m. W eliminacjach w biegu na 100 m. wystartowało 70 zawodniczek. Zuzia swoją serie eliminacyjną wygrała z wynikiem 13.88 poprawiając swój dotychczasowy rekord, który wynosił 14.80. Wynik ten dał jej awans do ścisłej szesnastki zawodniczek i prawo startu w Finale B w biegu na 100 m., w którym poprawiła ponownie swój rekord o 0.01 s. uzyskując czas 13.87 ostatecznie zajmując XI m. w zawodach.

Dobrze też spisała się rozpoczynająca swoją przygodę z lekko atletyka i debiutująca w imprezie tej rangi Ola Misarko startująca w biegu na 300 m. W swoim biegu uzyskała czas 48.42 poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy. Ostatecznie została sklasyfikowana na XV m. miejscy w gronie 35 zawodniczek.